کجا میخوای بری ؟
لطفا برای ثبت 'کجا میخوای بری' ، وارد سایت شوید .

تایلند

کشور تایلند  در شبه‌جزیره هندوچین در جنوب شرقی آسیا واقع میباشد .زبان رسمی کشور تایلندی است. پایتخت و همچنین پرجمعیت‌ترین شهر آن بانکوک و مذهب حدود ۹۵ درصد مردم بودایی است.

با توجه به موقعیت جغرافیایی تایلند و  نردیکی این کشور به دریا، بیشتر مواقع دارای یک آب هوای معتدل می‌باشد جنگلهای زیبا، ساحل شنی سفیدو جزایر زیبای این کشور از دلایل جذب گردشگران میباشد. بهترین فصل تایلند از نظر کم بودن گرما و باران در  بین ماه‌های نوامبر تا فوریه و در فصل سرماست.

عمده شهرهای توریستی تایلند عبارتند از بانکوک، پاتایا،ساموئی ، پوکت

کشور تایلند از زمانهای قدیم جشنهای متنوعی داشته که همین موضوع سبب شده مردم بسیاری از کشورهای مختلف برای آشنایی با رسوم این کشور و دیدن جذابیتهای فرهنگی به تایلند سفر کنند. تایلند در طول سال، شاهد چندین جشن زیبا به مناسبت های مختلف است که بعضی از آنها نیز جزو تعطیلات رسمی کشور هستند. تایلندی ها از آنجا که علاقه زیادی به جشن و شادی دارند، از هر فرصتی حتی کریسمس، برای برگزاری جشن های ملی استفاده می کنند به طوری که سال نو را در تایلند سه بار جشن می گیرند: سال نو میلادی در ژانویه، سال نو چینی در فوریه و سال نو تایلندی در آپریل. بیشتر جشن ها ملی نیز در فصل خنک که بین ماه های نوامبر تا فوریه است، برگزار می شوند.